trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ilyes
8
followers
Algeria
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
58
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
83%
Guardians of the Galaxy
96,374 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,635 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,795 votes
7
— Good
80%
Logan
60,649 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,818 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,533 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,452 votes
6
— Fair
79%
Moana
48,912 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,321 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,219 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,152 votes
6
— Fair
73%
Iron Man 3
40,195 votes
6
— Fair
70%
Man of Steel
30,473 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,371 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,551 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,261 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,687 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,878 votes
8
— Great
79%
Her
23,127 votes
8
— Great
69%
Life
21,867 votes
6
— Fair
76%
The Big Short
20,056 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,686 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,626 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,664 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,554 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,360 votes
8
— Great
82%
Lion
13,363 votes
7
— Good
76%
Moneyball
10,424 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,233 votes
7
— Good
67%
47 Ronin
8,827 votes
7
— Good
77%
Contact
8,711 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,904 votes
9
— Superb
76%
The NeverEnding Story
7,174 votes
8
— Great
64%
Anchorman 2: The Legend Continues
6,486 votes
6
— Fair
81%
The Hunt
6,359 votes
8
— Great
76%
Dark City
5,715 votes
9
— Superb
73%
Brooklyn
5,627 votes
7
— Good
82%
The Lives of Others
5,115 votes
9
— Superb
79%
Memories of Murder
5,043 votes
8
— Great
76%
A Walk to Remember
4,394 votes
8
— Great
84%
Cinema Paradiso
3,767 votes
9
— Superb
67%
Everybody Wants Some!!
2,983 votes
7
— Good
81%
The Apartment
2,963 votes
8
— Great
74%
The Cat Returns
2,875 votes
8
— Great
72%
The Thirteenth Floor
2,623 votes
8
— Great
63%
Mission to Mars
2,094 votes
7
— Good
79%
The Boy and the Beast
2,002 votes
7
— Good
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,878 votes
8
— Great
66%
Ocean Waves
1,212 votes
8
— Great
80%
Sword of the Stranger
1,042 votes
8
— Great
77%
Like Father, Like Son
759 votes
8
— Great
81%
A Moment to Remember
425 votes
9
— Superb
78%
Kes
422 votes
8
— Great
83%
The Best of Youth
341 votes
9
— Superb
71%
Patlabor: The Movie
269 votes
8
— Great
72%
K: Missing Kings
162 votes
8
— Great
76%
Macross: Do You Remember Love?
131 votes
9
— Superb
66%
Tokyo Fiancée
98 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup