trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Eventyret
VIP
4
2
followers
United Kingdom
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Forrest Gump
43,972 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,201 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,753 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,495 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,553 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,324 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,652 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,046 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
20,975 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,312 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,858 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,889 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Spy
13,750 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The King's Speech
12,795 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Armageddon
13,051 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Ted 2
12,380 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Mission: Impossible II
11,923 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Casino
9,531 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Snow White and the Huntsman
10,461 votes
10
— Totally Ninja!
69%
White House Down
9,803 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Internship
9,789 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Godfather: Part III
9,121 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Space Jam
9,425 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Need for Speed
9,210 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Meet the Fockers
6,831 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Die Another Day
6,432 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomorrow Never Dies
5,797 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jobs
5,639 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Little Prince
4,382 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Ninth Gate
4,198 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Longest Ride
3,605 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The November Man
3,778 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Man with the Golden Gun
3,620 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Goofy Movie
3,391 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Living Daylights
3,395 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Fallen
2,452 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze
2,131 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Presto
1,672 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Paranoia
1,650 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Going the Distance
1,206 votes
10
— Totally Ninja!
55%
The Prince
1,152 votes
10
— Totally Ninja!
54%
Getaway
1,160 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Stay Alive
782 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Tequila Sunrise
702 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Boys from Brazil
537 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Battle of the Year
468 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pinchcliffe Grand Prix
201 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Keeper
178 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Never Talk to Strangers
158 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Last Exploits of the Olsen Gang
11 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Olsen Gang and Dynamite-Harry Towards New Heights
12 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup