trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fard
1
follower
Warsaw
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
81%
The Martian
51,573 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,044 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,481 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,700 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,242 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,538 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,618 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,594 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,164 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,935 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,466 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,673 votes
8
— Great
81%
1917
24,721 votes
8
— Great
79%
Her
23,089 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,350 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,441 votes
8
— Great
69%
Life
21,843 votes
8
— Great
77%
Sully
20,376 votes
8
— Great
77%
District 9
19,817 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,088 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,877 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,428 votes
8
— Great
77%
A Star Is Born
18,767 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,725 votes
8
— Great
74%
War Dogs
19,060 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,049 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,531 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,732 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,187 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,064 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,919 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,039 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,785 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,188 votes
8
— Great
75%
Superbad
14,725 votes
8
— Great
81%
Heat
13,437 votes
8
— Great
82%
Lion
13,354 votes
8
— Great
80%
Rush
13,120 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,233 votes
8
— Great
65%
Shrek the Third
13,373 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,420 votes
8
— Great
64%
The Interview
12,495 votes
8
— Great
65%
The Dictator
10,922 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
9,817 votes
8
— Great
77%
Law Abiding Citizen
9,515 votes
8
— Great
77%
The Fighter
6,492 votes
8
— Great
74%
Concussion
6,449 votes
8
— Great
59%
You Don't Mess with the Zohan
6,331 votes
8
— Great
75%
Papillon
4,069 votes
8
— Great
80%
Citizenfour
3,781 votes
8
— Great
77%
Hotel Mumbai
3,842 votes
8
— Great
74%
Disconnect
2,442 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup