trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Felix66
285
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
996
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
88%
The Dark Knight
74,338 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,876 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,322 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,133 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,722 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,143 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,872 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,031 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,932 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,338 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,846 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,266 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,177 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,044 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,345 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,878 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,555 votes
7
— Good
82%
Up
38,651 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,861 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,204 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,330 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,664 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,120 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,377 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,376 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,406 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,503 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,430 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,429 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,465 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,551 votes
9
— Superb
77%
Home Alone
30,539 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,209 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,442 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,652 votes
9
— Superb
71%
World War Z
29,511 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,098 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,299 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,007 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,078 votes
9
— Superb
67%
Lucy
28,948 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
27,818 votes
8
— Great
83%
Memento
25,676 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,160 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,034 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,599 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,558 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,713 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,348 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,407 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,124 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,771 votes
9
— Superb
77%
Skyfall
24,106 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,045 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,499 votes
4
— Poor
78%
Star Trek Into Darkness
23,253 votes
7
— Good
79%
Her
22,980 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,253 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,672 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,259 votes
9
— Superb
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup