trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Félix Cuervo
VIP
7
54
followers
Asturias, Spain
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
141
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,842 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,587 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,810 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,629 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,580 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,475 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,564 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,629 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,147 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,645 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,210 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,934 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,023 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,430 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,724 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,067 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,430 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,123 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,326 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,918 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Tenet
25,623 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,319 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,204 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
25,027 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,813 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,961 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,200 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,572 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,390 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Annihilation
21,073 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,566 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,513 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,459 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,442 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,382 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,290 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,222 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,978 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,666 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,945 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Black Swan
18,617 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,053 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,023 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Unbreakable
16,632 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,806 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,713 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,542 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,840 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,810 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,650 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Nocturnal Animals
14,608 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Slumdog Millionaire
14,551 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,506 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,293 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,479 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,418 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Witch
13,340 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,702 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,359 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,521 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup