trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
filmboicole
17
followers
New York, NY
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,522 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,960 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,162 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Your Name.
15,015 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
24,041 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,082 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,596 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,761 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,487 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,128 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,376 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,487 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,855 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,372 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,404 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,244 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,539 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,295 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,508 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
37,031 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,724 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,607 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,802 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,799 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,993 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,869 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Apartment
2,985 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,826 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,526 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,625 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Lawrence of Arabia
4,194 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,242 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,032 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Vertigo
6,527 votes
10
— Totally Ninja!
80%
M
2,066 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,870 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,520 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,803 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,672 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,045 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,650 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,542 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,843 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,236 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,174 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,358 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Network
2,452 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Do the Right Thing
2,407 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Brazil
4,488 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,498 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,233 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Fantastic Mr. Fox
8,489 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Paddington 2
6,561 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Women
8,280 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,200 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Blade Runner 2049
32,117 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La La Land
24,851 votes
10
— Totally Ninja!
77%
On the Waterfront
1,787 votes
10
— Totally Ninja!
77%
When Harry Met Sally...
5,246 votes
10
— Totally Ninja!
76%
All That Jazz
632 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup