trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
filmtoaster
VIP
3
29
followers
Orlando, Florida
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
69
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
12 Angry Men
12,563 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,733 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,917 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Emesis Blue
6 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,079 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Baraka
1,093 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,571 votes
10
— Totally Ninja!
84%
It's a Wonderful Life
7,276 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,228 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,693 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,488 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Michael Jackson's Thriller
374 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,456 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Casablanca
7,410 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Sunset Boulevard
2,763 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Iron Giant
8,719 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
1,951 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,681 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The King of Kong: A Fistful of Quarters
1,266 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,798 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,138 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,469 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Tombstone
4,899 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,383 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The 400 Blows
1,796 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time
1,122 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,386 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Ten Commandments
2,157 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Night Is Short, Walk On Girl
455 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,920 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,721 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,605 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Gone with the Wind
4,296 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Michael Lives: The Making of Halloween
14 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,867 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,984 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wizard of Oz
9,309 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,647 votes
10
— Totally Ninja!
77%
My Left Foot: The Story of Christy Brown
1,058 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,443 votes
10
— Totally Ninja!
77%
First Blood
8,864 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Alita: Battle Angel
21,743 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Searchers
1,568 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Legends of the Fall
2,929 votes
10
— Totally Ninja!
75%
King Kong
1,486 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Founder
14,423 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Godzilla
1,224 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,769 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Colorful
442 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Lu Over the Wall
214 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Santa Clause
6,729 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo
1,631 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Teenage Mutant Ninja Turtles
3,792 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Twister
6,591 votes
10
— Totally Ninja!
70%
King Kong
10,447 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Sinister
8,004 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mad Max
8,067 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Silent Hill
6,848 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien³
10,051 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Afflicted
1,157 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup