trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Valentino
2
followers
Italy
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
209
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,876 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,154 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,584 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,575 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,982 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,473 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,143 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,988 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,481 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,423 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,238 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,463 votes
8
— Great
72%
Thor
39,302 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,992 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
36,970 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,646 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,478 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,429 votes
8
— Great
79%
Dune
36,197 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,216 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,245 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,641 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,554 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,539 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,877 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,585 votes
8
— Great
84%
Coco
31,515 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,022 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,622 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,614 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,560 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,134 votes
8
— Great
74%
It
29,056 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,533 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
27,985 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,179 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,217 votes
8
— Great
72%
Tenet
25,467 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,275 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,249 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,882 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,745 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,710 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,673 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,961 votes
8
— Great
79%
Her
23,090 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,939 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,161 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,156 votes
8
— Great
75%
X-Men
21,985 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,417 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,249 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,197 votes
8
— Great
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,941 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,630 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,436 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
20,370 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,196 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,115 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup