Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Brick Rockstone
1
Follower
5
Following
Rotterdam, The Netherlands
56
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
73,829 votes
9
— Superb
81%
The Martian
53,054 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,836 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,779 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,712 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,789 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,945 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,847 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
33,676 votes
9
— Superb
71%
World War Z
30,327 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,075 votes
9
— Superb
83%
The Departed
26,049 votes
9
— Superb
68%
Ghost in the Shell
26,846 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,944 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,965 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,486 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,880 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,928 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
16,088 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,950 votes
9
— Superb
77%
Wind River
14,950 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,984 votes
9
— Superb
78%
Predator
14,319 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,168 votes
9
— Superb
75%
Jackie Brown
8,324 votes
9
— Superb
79%
Platoon
7,365 votes
9
— Superb
67%
Triple 9
7,893 votes
9
— Superb
72%
Sunshine
7,568 votes
9
— Superb
68%
Evil Dead
7,367 votes
9
— Superb
75%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,540 votes
9
— Superb
66%
Mars Attacks!
6,694 votes
9
— Superb
71%
Triangle
5,068 votes
9
— Superb
70%
eXistenZ
3,226 votes
9
— Superb
74%
Jacob's Ladder
2,993 votes
9
— Superb
74%
Man on the Moon
2,867 votes
9
— Superb
61%
Hollow Man
3,119 votes
9
— Superb
81%
They Shall Not Grow Old
2,087 votes
9
— Superb
82%
Come and See
1,967 votes
9
— Superb
70%
Stir of Echoes
1,835 votes
9
— Superb
71%
Fletch
1,419 votes
9
— Superb
76%
Restrepo
986 votes
9
— Superb
70%
No Way Out
1,008 votes
9
— Superb
69%
BLAME!
876 votes
9
— Superb
60%
Immortal
569 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch