trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
GT
5
followers
United Kingdom
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,705 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,038 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
18,019 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,740 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,929 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,157 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,935 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,264 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,757 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,708 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,757 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,711 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,698 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,360 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,968 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,301 votes
9
— Superb
82%
Up
38,986 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,698 votes
9
— Superb
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,047 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,354 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,137 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,207 votes
9
— Superb
81%
Joker
47,044 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,367 votes
9
— Superb
79%
Her
23,234 votes
9
— Superb
78%
The Blind Side
10,158 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,370 votes
9
— Superb
77%
Flipped
2,623 votes
9
— Superb
77%
The Book Thief
5,223 votes
9
— Superb
77%
The Rock
8,721 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,042 votes
9
— Superb
76%
50/50
7,684 votes
9
— Superb
73%
Marley & Me
5,569 votes
9
— Superb
71%
The Odd Life of Timothy Green
1,586 votes
9
— Superb
70%
Man of Steel
30,567 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup