trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
georgew2
5
followers
Siatista, West Macedonia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
71
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Avatar
60,046 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,320 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,585 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,931 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,659 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,276 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,620 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,803 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,155 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,042 votes
7
— Good
79%
Her
23,177 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,013 votes
7
— Good
77%
Drive
19,640 votes
7
— Good
76%
The Conjuring
18,912 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,536 votes
7
— Good
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,278 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,910 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,205 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,090 votes
7
— Good
81%
Gran Torino
15,924 votes
7
— Good
77%
Sin City
15,271 votes
7
— Good
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
13,850 votes
7
— Good
76%
(500) Days of Summer
13,835 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,728 votes
7
— Good
78%
Moon
12,906 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
7
— Good
71%
Ocean's Thirteen
11,119 votes
7
— Good
80%
Million Dollar Baby
11,056 votes
7
— Good
74%
127 Hours
10,831 votes
7
— Good
67%
Alien³
10,074 votes
7
— Good
81%
Warrior
8,696 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,468 votes
7
— Good
75%
Matilda
7,813 votes
7
— Good
77%
Mystic River
7,799 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,782 votes
7
— Good
64%
Don Jon
7,725 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,262 votes
7
— Good
69%
Burn After Reading
7,097 votes
7
— Good
67%
Sin City: A Dame to Kill For
6,950 votes
7
— Good
70%
Death Proof
6,923 votes
7
— Good
61%
Charlie's Angels
5,923 votes
7
— Good
75%
The Royal Tenenbaums
5,882 votes
7
— Good
75%
Battle Royale
5,846 votes
7
— Good
78%
Almost Famous
5,633 votes
7
— Good
65%
The Village
5,291 votes
7
— Good
80%
Before Sunset
5,005 votes
7
— Good
76%
Erin Brockovich
4,741 votes
7
— Good
73%
I Origins
4,693 votes
7
— Good
75%
Thank You for Smoking
4,224 votes
7
— Good
61%
Alexander
3,365 votes
7
— Good
70%
The Ghost Writer
3,148 votes
7
— Good
56%
Brüno
3,016 votes
7
— Good
73%
Suspiria
2,877 votes
7
— Good
72%
The English Patient
2,587 votes
7
— Good
78%
Perfect Strangers
2,468 votes
7
— Good
71%
Serial (Bad) Weddings
2,406 votes
7
— Good
71%
White Men Can't Jump
2,388 votes
7
— Good
67%
Bend It Like Beckham
2,188 votes
7
— Good
65%
Irrational Man
2,149 votes
7
— Good
64%
The Ladykillers
1,958 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup