trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
gledX
10
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
564
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
8
9
10
88%
The Dark Knight
74,892 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,958 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,677 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,110 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,864 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,616 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,711 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,272 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,853 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,892 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,595 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,664 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,175 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,174 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,988 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,517 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,243 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,184 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,766 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,461 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,840 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,638 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,109 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,992 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,930 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,211 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,753 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,724 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,690 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,360 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,334 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,885 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,752 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,686 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,492 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,313 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,520 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,385 votes
7
— Good
83%
Memento
25,941 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,413 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,818 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,707 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,582 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,344 votes
7
— Good
79%
Her
23,214 votes
7
— Good
80%
Aladdin
23,019 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,392 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,995 votes
7
— Good
73%
Looper
21,819 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,586 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,398 votes
7
— Good
81%
The Sixth Sense
21,294 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,139 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,474 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,464 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,398 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,307 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,279 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,987 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,803 votes
7
— Good
1
2
3
8
9
10
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup