trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
gledX
10
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,552
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
24
25
26
91%
The Shawshank Redemption
42,392 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,313 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,596 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,492 votes
7
— Good
88%
12 Angry Men
12,521 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,905 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,881 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,310 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,642 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,803 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,281 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,878 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,818 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,296 votes
7
— Good
86%
Life Is Beautiful
11,052 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,375 votes
7
— Good
86%
Inception
71,494 votes
5
— Meh
86%
Forrest Gump
43,962 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
38,995 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,431 votes
6
— Fair
85%
City of God
11,057 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,134 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,215 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,052 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,189 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
28,519 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,497 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,238 votes
7
— Good
84%
American History X
20,155 votes
5
— Meh
84%
Seven Samurai
4,390 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,673 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,299 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,451 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,773 votes
7
— Good
84%
The Usual Suspects
18,602 votes
7
— Good
84%
The Pianist
12,529 votes
8
— Great
84%
Balkan Spy
95 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,268 votes
7
— Good
84%
Alien
27,155 votes
9
— Superb
84%
Pretty Village, Pretty Flame
105 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,146 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,229 votes
7
— Good
83%
Memento
25,762 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,230 votes
6
— Fair
83%
The Marathon Family
111 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,380 votes
7
— Good
83%
Barking at the Stars
50 votes
6
— Fair
83%
Scarface
16,176 votes
6
— Fair
83%
Raiders of the Lost Ark
25,090 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,459 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,092 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,253 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,184 votes
7
— Good
82%
Rear Window
7,432 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,770 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,169 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,454 votes
7
— Good
82%
Snatch
17,954 votes
6
— Fair
82%
Full Metal Jacket
15,463 votes
7
— Good
82%
Once Upon a Time in the West
4,824 votes
8
— Great
1
2
3
24
25
26
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup