trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
glenn485
VIP
4
15
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
801
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
91%
The Shawshank Redemption
42,336 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,543 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,425 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,878 votes
6
— Fair
87%
The Matrix
61,227 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,596 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,749 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,212 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,771 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,242 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,818 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,963 votes
8
— Great
86%
Inception
71,422 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,913 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,103 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,940 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,396 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,017 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,172 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,117 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,488 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,760 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,442 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,202 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,649 votes
7
— Good
84%
American History X
20,133 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,633 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,844 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,251 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,405 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,565 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,609 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,390 votes
8
— Great
84%
Alien
27,108 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,114 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
16,163 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
29,104 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,198 votes
8
— Great
83%
Memento
25,726 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,196 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,067 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,056 votes
7
— Good
83%
Psycho
11,442 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,190 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,717 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,258 votes
9
— Superb
82%
Snatch
17,922 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,435 votes
8
— Great
82%
Dead Poets Society
12,375 votes
9
— Superb
82%
Modern Times
3,767 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,085 votes
7
— Good
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,390 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
34,973 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,438 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
45,989 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,464 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,812 votes
6
— Fair
81%
Catch Me If You Can
26,135 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,741 votes
8
— Great
81%
The Fittest
51 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup