trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
GrendelCrusher
VIP
7
78
followers
Germany
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,024
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
16
17
18
85%
An Epic at Sea
7 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,210 votes
7
— Good
85%
Shadows of the Bat: The Cinematic Saga of the Dark Knight | Pt. 1 – The Road to Gotham
2 votes
7
— Good
85%
The Appendices: Part One - From Book to Vision
2 votes
7
— Good
85%
Shadows of the Bat: The Cinematic Saga of the Dark Knight | Pt. 4 – Dark Side of the Knight
2 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,255 votes
7
— Good
83%
The Making of The Fellowship of the Ring
10 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
11,982 votes
7
— Good
82%
Up
38,786 votes
7
— Good
81%
Sunset Boulevard
2,759 votes
7
— Good
81%
The Shining
23,863 votes
7
— Good
81%
Apollo 11
2,355 votes
7
— Good
81%
A Beautiful Mind
18,052 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,881 votes
7
— Good
80%
Presto
1,672 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,375 votes
7
— Good
80%
Double Indemnity
2,108 votes
7
— Good
80%
Lawrence of Arabia
4,163 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,943 votes
7
— Good
80%
Ran
1,840 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,849 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,628 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,395 votes
7
— Good
80%
Logan
60,595 votes
7
— Good
80%
Soul
17,631 votes
7
— Good
80%
Global Metal
135 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,406 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,482 votes
7
— Good
80%
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey
174 votes
7
— Good
80%
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy
284 votes
7
— Good
80%
Young Frankenstein
4,037 votes
7
— Good
80%
The Making of The Return of the King
4 votes
7
— Good
80%
Larger than Life
3 votes
7
— Good
79%
For the Birds
2,694 votes
7
— Good
79%
Memories of Murder
5,034 votes
7
— Good
79%
Beauty and the Beast
19,653 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,897 votes
7
— Good
79%
National Lampoon's Christmas Vacation
10,168 votes
7
— Good
79%
Doctor Who Children in Need Special 2023
29 votes
7
— Good
79%
The Ten Commandments
2,156 votes
7
— Good
79%
Captain Fantastic
12,238 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,064 votes
7
— Good
79%
Knockin' on Heaven's Door
712 votes
7
— Good
78%
Call Me by Your Name
10,280 votes
7
— Good
78%
Ben-Hur
3,797 votes
7
— Good
78%
Moon
12,870 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,429 votes
7
— Good
78%
The Third Man
2,367 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,105 votes
7
— Good
78%
Paddington 2
6,527 votes
7
— Good
78%
The Notebook
11,820 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,449 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,887 votes
7
— Good
78%
Edward Scissorhands
14,787 votes
7
— Good
78%
Little Women
8,244 votes
7
— Good
78%
The Twelve Tasks of Asterix
1,377 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,677 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,707 votes
7
— Good
78%
The Second Renaissance Part II
186 votes
7
— Good
78%
A Conversation with The Masters: The Empire Strikes Back 30 Years Later
5 votes
7
— Good
1
2
3
16
17
18
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup