trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Geoff T
VIP
4
5
followers
Lancashire, England
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
232
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,452 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,326 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,389 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,869 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,080 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,286 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,082 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,690 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,014 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,355 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,825 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,373 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,672 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,138 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,441 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,630 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,222 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,493 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,261 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,114 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,954 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,356 votes
8
— Great
75%
X-Men
21,996 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,454 votes
8
— Great
84%
American History X
20,171 votes
8
— Great
76%
Kung Fu Panda
20,165 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,721 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,154 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,433 votes
8
— Great
75%
Creed
16,293 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,933 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,055 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,047 votes
8
— Great
76%
28 Days Later
14,072 votes
8
— Great
78%
Predator
13,846 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,071 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
12,972 votes
8
— Great
75%
Die Hard 2
12,846 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,044 votes
8
— Great
75%
Scream
11,477 votes
8
— Great
71%
The World's End
11,463 votes
8
— Great
77%
Lilo & Stitch
11,188 votes
8
— Great
77%
The Emperor's New Groove
10,500 votes
8
— Great
70%
King Kong
10,438 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,220 votes
8
— Great
76%
RoboCop
9,624 votes
8
— Great
73%
Face/Off
9,077 votes
8
— Great
75%
Halloween
8,941 votes
8
— Great
77%
First Blood
8,857 votes
8
— Great
73%
Peter Pan
8,723 votes
8
— Great
77%
The Rock
8,678 votes
8
— Great
74%
Lady and the Tramp
7,995 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
7,844 votes
8
— Great
71%
Chicken Run
7,319 votes
8
— Great
76%
The Raid
7,317 votes
8
— Great
74%
True Lies
7,295 votes
8
— Great
80%
Unforgiven
6,953 votes
8
— Great
75%
Lethal Weapon 2
6,702 votes
8
— Great
73%
The Evil Dead
6,687 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup