trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Daniel da Costa
3
followers
São Paulo
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
355
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
85%
Se7en
34,307 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,024 votes
7
— Good
84%
Alien
27,227 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,143 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,373 votes
6
— Fair
82%
Once Upon a Studio
635 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,602 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,813 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
28,957 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
21,128 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,666 votes
6
— Fair
79%
Dune
36,335 votes
8
— Great
79%
Society of the Snow
5,499 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,149 votes
7
— Good
78%
Man on Fire
9,093 votes
7
— Good
78%
The Exorcist
10,460 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,789 votes
6
— Fair
78%
X-Men: Days of Future Past
31,459 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,795 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,011 votes
6
— Fair
77%
Arrival
56,532 votes
6
— Fair
77%
Zack Snyder's Justice League
16,943 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
31,936 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,664 votes
6
— Fair
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,734 votes
6
— Fair
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,969 votes
6
— Fair
76%
Sound of Freedom
3,617 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,869 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,165 votes
7
— Good
76%
BlacKkKlansman
13,897 votes
5
— Meh
76%
A Quiet Place
28,295 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,191 votes
4
— Poor
76%
28 Days Later
14,091 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,459 votes
7
— Good
76%
True Grit
8,775 votes
5
— Meh
75%
The Skin I Live In
3,931 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,299 votes
6
— Fair
75%
Now and Then - The Last Beatles Song
81 votes
5
— Meh
75%
Upgrade
15,216 votes
7
— Good
75%
Poor Things
8,714 votes
5
— Meh
75%
Predestination
14,200 votes
7
— Good
75%
South Park: Joining the Panderverse
1,465 votes
7
— Good
75%
Detroit
3,296 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,371 votes
7
— Good
75%
The Lowlife
14 votes
6
— Fair
74%
Anatomy of a Fall
4,648 votes
5
— Meh
74%
What the Health
1,040 votes
8
— Great
74%
It
29,078 votes
6
— Fair
74%
Coherence
6,966 votes
8
— Great
74%
Den of Thieves
9,587 votes
7
— Good
74%
No Time to Die
18,020 votes
6
— Fair
74%
The Foreigner
9,957 votes
6
— Fair
74%
Identity
6,034 votes
7
— Good
73%
The Post
8,277 votes
7
— Good
73%
Elemental
7,916 votes
6
— Fair
73%
Killers of the Flower Moon
8,266 votes
5
— Meh
73%
The Shape of Water
22,343 votes
5
— Meh
73%
American Made
15,861 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,159 votes
5
— Meh
73%
Free Guy
23,339 votes
6
— Fair
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup