trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hendoben
6
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
321
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
83%
Guardians of the Galaxy
96,659 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,535 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,738 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,358 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,260 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,043 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,668 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,367 votes
8
— Great
81%
Joker
47,042 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,314 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,927 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,699 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,326 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,264 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,250 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,963 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,197 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,708 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,915 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,545 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,786 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,484 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,026 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,123 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,296 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,757 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,841 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,566 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,465 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,375 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,281 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,757 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,904 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,779 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,707 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,157 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,824 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,629 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,240 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,541 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,398 votes
8
— Great
83%
Memento
25,968 votes
8
— Great
81%
1917
24,882 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,854 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,446 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,270 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,109 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,039 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,992 votes
8
— Great
74%
War for the Planet of the Apes
23,872 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,757 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,652 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,460 votes
8
— Great
79%
Her
23,234 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,910 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
22,876 votes
8
— Great
74%
The Jungle Book
22,217 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,120 votes
8
— Great
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,014 votes
8
— Great
73%
Looper
21,835 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup