trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Hexann
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
83
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,579 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,016 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,498 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,141 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,366 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,537 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,614 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,404 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,330 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,470 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,359 votes
9
— Superb
82%
The Sting
3,962 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,210 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,142 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,669 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,189 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,370 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,924 votes
9
— Superb
81%
1917
24,810 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,729 votes
9
— Superb
81%
A Dog's Journey
2,214 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
21,300 votes
9
— Superb
80%
The Invisible Guest
6,127 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,268 votes
9
— Superb
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,423 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,345 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,669 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,629 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,638 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,845 votes
9
— Superb
79%
Wild Tales
5,117 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,218 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,568 votes
9
— Superb
78%
Slumdog Millionaire
14,541 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,154 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,873 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,039 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,817 votes
9
— Superb
78%
Breaking the Limits
138 votes
9
— Superb
77%
The Holdovers
5,326 votes
9
— Superb
77%
Donnie Brasco
5,192 votes
9
— Superb
77%
Kung Fury
3,571 votes
9
— Superb
77%
Primal Fear
4,773 votes
9
— Superb
77%
The Fault in Our Stars
12,066 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,637 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,885 votes
9
— Superb
76%
Another Round
5,588 votes
9
— Superb
76%
The Impossible
7,992 votes
9
— Superb
76%
The Conjuring
18,912 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,203 votes
9
— Superb
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,821 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,013 votes
9
— Superb
75%
Love, Rosie
5,155 votes
9
— Superb
75%
Corpus Christi
888 votes
9
— Superb
75%
Who Am I
2,429 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,506 votes
9
— Superb
75%
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra
2,923 votes
9
— Superb
75%
Saw
14,275 votes
9
— Superb
74%
The Conjuring 2
16,317 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,637 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup