trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Danny Ganz
VIP
11
25
followers
Greenlawn, New York
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,710 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,711 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,194 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,195 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,480 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,838 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,160 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,043 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
35,921 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,977 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,715 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,401 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,777 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,090 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,351 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,202 votes
9
— Superb
79%
Her
23,166 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,824 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,529 votes
9
— Superb
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,463 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,298 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,963 votes
9
— Superb
72%
The Suicide Squad
20,433 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,189 votes
9
— Superb
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,436 votes
9
— Superb
76%
Zodiac
16,194 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
15,690 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,892 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,349 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,010 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,448 votes
9
— Superb
77%
Beetlejuice
12,256 votes
9
— Superb
70%
Ace Ventura: Pet Detective
10,633 votes
9
— Superb
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,479 votes
9
— Superb
77%
Searching
10,406 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,836 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,654 votes
9
— Superb
77%
Airplane!
9,458 votes
9
— Superb
76%
Boyhood
9,101 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,726 votes
9
— Superb
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,172 votes
9
— Superb
69%
Mad Max
8,091 votes
9
— Superb
78%
Isle of Dogs
7,829 votes
9
— Superb
66%
Borat Subsequent Moviefilm
7,340 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,223 votes
9
— Superb
75%
Evil Dead II
5,260 votes
9
— Superb
72%
Brawl in Cell Block 99
4,721 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,176 votes
9
— Superb
68%
All Is Lost
3,024 votes
9
— Superb
76%
This Is Spinal Tap
2,909 votes
9
— Superb
73%
Raising Arizona
2,885 votes
9
— Superb
70%
Weird: The Al Yankovic Story
2,869 votes
9
— Superb
74%
Ed Wood
2,481 votes
9
— Superb
75%
Lava
1,558 votes
9
— Superb
76%
The Blue Umbrella
891 votes
9
— Superb
77%
The Year Without a Santa Claus
643 votes
9
— Superb
71%
Transit
362 votes
9
— Superb
80%
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine
264 votes
9
— Superb
71%
Dave Attell: Road Work
62 votes
9
— Superb
62%
Laurie Kilmartin: 45 Jokes About My Dead Dad
12 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup