trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Roman Gorodeckij
VIP
2
1
follower
London, United Kingdom
37
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
85%
Interstellar
72,315 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,795 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,447 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,125 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,429 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,165 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,731 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,594 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,523 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,046 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,497 votes
6
— Fair
78%
Kingsman: The Secret Service
40,701 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,396 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Ready Player One
36,466 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,666 votes
6
— Fair
85%
Gladiator
32,571 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,566 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,711 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,665 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,592 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,432 votes
5
— Meh
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,680 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,211 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,126 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,304 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,129 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,748 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,530 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,887 votes
5
— Meh
86%
Spirited Away
23,883 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,878 votes
4
— Poor
81%
The Fifth Element
23,648 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,127 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,385 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,142 votes
8
— Great
77%
District 9
19,839 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,609 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,889 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Jumanji: The Next Level
18,356 votes
2
— Terrible
80%
Soul
17,658 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,725 votes
5
— Meh
80%
A Clockwork Orange
15,061 votes
6
— Fair
68%
Tomorrowland
14,285 votes
9
— Superb
70%
Bad Boys for Life
13,985 votes
4
— Poor
60%
Jupiter Ascending
13,125 votes
9
— Superb
65%
Mortal Engines
13,069 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,315 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
11,899 votes
10
— Totally Ninja!
61%
F9
10,846 votes
5
— Meh
79%
Gattaca
10,830 votes
8
— Great
66%
The Internship
9,799 votes
8
— Great
61%
Army of the Dead
9,726 votes
2
— Terrible
70%
Idiocracy
9,480 votes
4
— Poor
72%
Love and Monsters
9,302 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Yesterday
9,076 votes
8
— Great
72%
Demolition Man
7,952 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ghost in the Shell
7,903 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Project Almanac
5,627 votes
8
— Great
68%
Keanu
5,343 votes
4
— Poor
65%
Paper Towns
5,248 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup