trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Henrique
0
followers
Brazil
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
62
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,778 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,566 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,027 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,922 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,341 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,219 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,778 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,821 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,516 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,256 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,256 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,867 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,167 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,411 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,000 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,586 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,261 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,653 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Man of Steel
30,512 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,444 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,745 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,299 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,181 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,369 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,183 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,139 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,783 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,303 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,950 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,941 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,972 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,548 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,491 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,362 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,276 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,206 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,771 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,449 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,980 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,755 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,763 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,526 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,793 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Irishman
13,506 votes
10
— Totally Ninja!
82%
My Neighbor Totoro
13,257 votes
10
— Totally Ninja!
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,525 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,099 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,780 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,847 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ghost in the Shell
7,917 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,252 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Evil Dead
6,704 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Vertigo
6,504 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,158 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Superman
5,918 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Evil Dead II
5,265 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,227 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1
4,102 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,333 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Timecrimes
2,408 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup