trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Henrique
0
followers
Brazil
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
438
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
88%
The Godfather
28,416 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,744 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,731 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,956 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,519 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,789 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,998 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,472 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,927 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,475 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,964 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,704 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,137 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,522 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,092 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,241 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,439 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,310 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,596 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,623 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,347 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,831 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,210 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,757 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,100 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,385 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,574 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,820 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,760 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,578 votes
8
— Great
84%
Alien
27,278 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,228 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,259 votes
8
— Great
83%
Memento
25,862 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,318 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,235 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,652 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,164 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,185 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,448 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,249 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,902 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,245 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,618 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,561 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,513 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Elite Squad
3,368 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,612 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,259 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Requiem for the American Dream
488 votes
4
— Poor
82%
Reservoir Dogs
20,345 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,874 votes
6
— Fair
82%
Modern Times
3,781 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,629 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
30,193 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,129 votes
9
— Superb
82%
Apocalypse Now
10,767 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,168 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,288 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,657 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup