trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
imacnut5
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
472
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
91%
The Shawshank Redemption
42,641 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,473 votes
7
— Good
88%
12 Angry Men
12,622 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,014 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,995 votes
5
— Meh
87%
The Matrix
61,643 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,081 votes
5
— Meh
87%
Fight Club
49,592 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,574 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
37,027 votes
6
— Fair
86%
The Green Mile
26,505 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,221 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,203 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,220 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,573 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,440 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,372 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,670 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,063 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,905 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
56,193 votes
6
— Fair
84%
The Lion King
37,443 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,651 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,837 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,919 votes
6
— Fair
84%
It's a Wonderful Life
7,300 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,295 votes
7
— Good
83%
Hamilton
4,502 votes
5
— Meh
83%
Good Will Hunting
21,387 votes
8
— Great
83%
Memento
25,924 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,208 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,524 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,201 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,568 votes
6
— Fair
82%
Rear Window
7,488 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,787 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,621 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,380 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,667 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,028 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,465 votes
6
— Fair
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,293 votes
9
— Superb
82%
Up
38,940 votes
8
— Great
82%
Casablanca
7,437 votes
6
— Fair
82%
Braveheart
18,676 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,577 votes
6
— Fair
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,503 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,181 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,733 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,118 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,327 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
18,956 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,729 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
36,090 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,965 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,314 votes
7
— Good
81%
The Help
10,425 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,116 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,469 votes
6
— Fair
81%
The Sixth Sense
21,282 votes
9
— Superb
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup