trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
iMirko
3
followers
Zagreb - Croatia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,635 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,946 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,318 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,069 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,573 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,219 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,308 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,287 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,457 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,626 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,490 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,115 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,460 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,603 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,216 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,156 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,683 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,773 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,636 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,604 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,748 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,905 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,435 votes
8
— Great
80%
The Big Lebowski
20,409 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,822 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,798 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,132 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,063 votes
8
— Great
79%
Room
15,861 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,075 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,434 votes
8
— Great
79%
Her
23,127 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,384 votes
8
— Great
79%
Dog Day Afternoon
3,759 votes
8
— Great
78%
Shoplifters
2,817 votes
8
— Great
78%
Rope
2,818 votes
8
— Great
78%
The Broken Circle Breakdown
1,175 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,686 votes
8
— Great
78%
Exit Through the Gift Shop
1,995 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,621 votes
8
— Great
78%
The Blind Side
10,129 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,704 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,921 votes
8
— Great
78%
American Gangster
8,855 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,679 votes
8
— Great
78%
Magnolia
4,785 votes
8
— Great
78%
Walk the Line
5,101 votes
8
— Great
78%
O Brother, Where Art Thou?
7,652 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,570 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,092 votes
8
— Great
77%
Amour
1,773 votes
8
— Great
77%
Miss Sloane
5,191 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,756 votes
8
— Great
77%
JFK
3,261 votes
8
— Great
77%
Sully
20,392 votes
8
— Great
77%
The Big Blue
1,126 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,664 votes
8
— Great
77%
The Book Thief
5,215 votes
8
— Great
77%
Three Identical Strangers
1,944 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup