trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
iMirko
3
followers
Zagreb - Croatia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
654
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
9
10
11
91%
The Shawshank Redemption
42,443 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,348 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,636 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,562 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,545 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,926 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,900 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,383 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,684 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,862 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,335 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,347 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,886 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,399 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,563 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,008 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,043 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
19,668 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,452 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,227 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,266 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,062 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,227 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,541 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,873 votes
6
— Fair
85%
Gladiator
32,542 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,275 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,741 votes
7
— Good
84%
American History X
20,168 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,705 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,496 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,785 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,618 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,541 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,685 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,489 votes
7
— Good
84%
Alien
27,196 votes
7
— Good
84%
Return of the Jedi
33,169 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,178 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,265 votes
8
— Great
83%
Memento
25,784 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,259 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,607 votes
7
— Good
83%
Raiders of the Lost Ark
25,113 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,145 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,101 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,445 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,809 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,188 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,538 votes
6
— Fair
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,219 votes
7
— Good
82%
Reservoir Dogs
20,302 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,796 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,602 votes
9
— Superb
82%
Casablanca
7,403 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,615 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,462 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,107 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,448 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,550 votes
7
— Good
1
2
3
9
10
11
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup