trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jakemillett
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
273
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Godfather
28,343 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,554 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,377 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,853 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,327 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,907 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,842 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,339 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,880 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,393 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,054 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,557 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,001 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,214 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,038 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,218 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,224 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,861 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,538 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,734 votes
8
— Great
84%
American History X
20,168 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,956 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,584 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,322 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,492 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,785 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,681 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,681 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,483 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,192 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,165 votes
8
— Great
83%
The Prestige
29,174 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,258 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,256 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,604 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,117 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,310 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,203 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,807 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,418 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,487 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,532 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,460 votes
8
— Great
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,447 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,052 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,543 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,751 votes
7
— Good
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,929 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,355 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,070 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,904 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,220 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,555 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
35,962 votes
6
— Fair
81%
Wonder
10,973 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,707 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,864 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,207 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,248 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,002 votes
9
— Superb
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup