trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jason Cornelius
VIP
2
3
followers
Adelaide, SA, Australia
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
41
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Pulp Fiction
43,538 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,172 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,190 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,542 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,413 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,645 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,673 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,382 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,622 votes
9
— Superb
83%
Hamilton
4,498 votes
9
— Superb
82%
Deadpool
108,715 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,315 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,578 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,323 votes
9
— Superb
79%
Everything Everywhere All at Once
22,873 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,557 votes
9
— Superb
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
4,999 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,735 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,781 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,819 votes
9
— Superb
77%
The Rocky Horror Picture Show
4,964 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,055 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,544 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,107 votes
9
— Superb
76%
Stargate
8,139 votes
9
— Superb
76%
Star Trek IV: The Voyage Home
3,995 votes
9
— Superb
75%
Promising Young Woman
8,121 votes
9
— Superb
74%
A Nightmare on Elm Street
7,871 votes
9
— Superb
73%
[REC]
6,021 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,481 votes
9
— Superb
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,525 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
15,695 votes
9
— Superb
72%
Armageddon
13,104 votes
9
— Superb
71%
Super 8
11,498 votes
9
— Superb
71%
Talk to Me
6,466 votes
9
— Superb
70%
Late Night with the Devil
3,282 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,067 votes
9
— Superb
67%
M3GAN
8,462 votes
9
— Superb
63%
Bodies Bodies Bodies
3,301 votes
9
— Superb
63%
Orphan: First Kill
2,835 votes
9
— Superb
58%
I.S.S.
1,147 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup