trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jaykumar
2
followers
Bangalore, India
99
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
77%
Drive
19,657 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
18,018 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,292 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,507 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,348 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kung Fu Panda 2
12,862 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Adventures of Tintin
9,595 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ghost in the Shell
7,924 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Identity
6,046 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Wrath of the Titans
6,433 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Man from Earth
5,696 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Gangster Squad
5,967 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,413 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,233 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Descendants
4,236 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Wind Rises
3,811 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Killing Them Softly
3,770 votes
10
— Totally Ninja!
63%
RoboCop 2
3,425 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Witcher: Nightmare of the Wolf
3,010 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Batman: Bad Blood
2,803 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cool Hand Luke
2,493 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Justice League Dark: Apokolips War
2,427 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,372 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Batman vs. Robin
2,344 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,115 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Ghost in the Shell 2: Innocence
1,886 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Superman: Doomsday
1,644 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Justice League vs. the Fatal Five
1,440 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Psych: The Movie
1,370 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Batman: The Long Halloween, Part Two
1,325 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Superman: Unbound
1,262 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Millennium Actress
1,144 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Patema Inverted
750 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Kajaki
729 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Stop Making Sense
678 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Thin Blue Line
677 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Butter
741 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Batman and Superman: Battle of the Super Sons
678 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Marley
480 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Batman vs. Two-Face
508 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mars Express
464 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Ghost in the Shell: Arise - Border 2: Ghost Whispers
446 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Bad Boy Bubby
368 votes
10
— Totally Ninja!
75%
anohana: The Flower We Saw That Day - The Movie
282 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Tokyo Sonata
251 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG - Individual Eleven
227 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise
233 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Any Day Now
180 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Roujin Z
175 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Asura
129 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Short Peace
113 votes
10
— Totally Ninja!
52%
Parts Per Billion
126 votes
10
— Totally Ninja!
67%
WXIII: Patlabor The Movie 3
91 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Brother's Keeper
83 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Filmage: The Story of Descendents/All
68 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Iblard Time
84 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Under the Dog
81 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Maqbool
69 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Moonlighting
64 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Bio Hunter
49 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup