trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jcoretv
1
follower
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
405
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
108,953 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,540 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
66,006 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,754 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,082 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,994 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,652 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,330 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,715 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,790 votes
7
— Good
72%
Thor
39,466 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,862 votes
7
— Good
85%
Parasite
34,132 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,952 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,234 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,401 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,764 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,676 votes
7
— Good
74%
Split
32,607 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,231 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,466 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,167 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
30,571 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,632 votes
7
— Good
81%
Catch Me If You Can
26,357 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,405 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,636 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,426 votes
7
— Good
73%
Cars
26,813 votes
7
— Good
76%
300
25,199 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
25,010 votes
7
— Good
79%
Her
23,238 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,372 votes
7
— Good
70%
Minions
24,519 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,917 votes
7
— Good
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,528 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,218 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
20,597 votes
7
— Good
73%
Looper
21,839 votes
7
— Good
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,475 votes
7
— Good
68%
Ted
22,410 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,493 votes
7
— Good
71%
Transformers
21,518 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,286 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,544 votes
7
— Good
74%
Independence Day
19,629 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,833 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
17,647 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,157 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,734 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,084 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,900 votes
7
— Good
78%
Me Before You
16,044 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,757 votes
7
— Good
80%
Mulan
15,485 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,711 votes
7
— Good
79%
Cast Away
15,118 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,724 votes
7
— Good
76%
Argo
15,212 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,500 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup