trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jemus42
VIP
10
49
followers
Germany
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
133
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,471 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,766 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,400 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,878 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,954 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,962 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,730 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,709 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,219 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,981 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,311 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,206 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,595 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,099 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,361 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,508 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,599 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,096 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,569 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,820 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,998 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,269 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,155 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,681 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,727 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,246 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,141 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,658 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,736 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,670 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,119 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,258 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,026 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,913 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
23,941 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,695 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,609 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,206 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,545 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,497 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,373 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,425 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,539 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,307 votes
8
— Great
73%
Looper
21,792 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,200 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,711 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,090 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,056 votes
8
— Great
77%
Drive
19,639 votes
8
— Great
76%
Nobody
19,334 votes
8
— Great
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
8
— Great
77%
Nightcrawler
18,797 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
16,957 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,274 votes
8
— Great
75%
Source Code
16,861 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,204 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup