trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
jlilly1
VIP
8
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,529 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,989 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,404 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,434 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,038 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,729 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,772 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,828 votes
8
— Great
80%
Rush
13,191 votes
8
— Great
80%
Short Term 12
2,800 votes
8
— Great
80%
L.A. Confidential
8,248 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,085 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,699 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,675 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,311 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,548 votes
8
— Great
79%
The Game
11,146 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,364 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,828 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,964 votes
8
— Great
78%
Man on Fire
9,152 votes
8
— Great
78%
Straight Outta Compton
10,370 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,396 votes
8
— Great
77%
District 9
19,942 votes
8
— Great
77%
Sully
20,436 votes
8
— Great
77%
Boogie Nights
4,843 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,116 votes
8
— Great
77%
The Wrestler
5,294 votes
8
— Great
76%
The Machinist
8,887 votes
8
— Great
76%
Argo
15,214 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,492 votes
8
— Great
76%
The Others
9,521 votes
8
— Great
76%
Dazed and Confused
4,338 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,567 votes
8
— Great
76%
The Boat That Rocked
2,783 votes
8
— Great
75%
Predestination
14,279 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,408 votes
8
— Great
75%
Begin Again
6,301 votes
8
— Great
75%
Free State of Jones
5,944 votes
8
— Great
75%
The Hurt Locker
9,894 votes
8
— Great
75%
The Founder
14,460 votes
8
— Great
74%
The Infiltrator
7,986 votes
8
— Great
74%
Concussion
6,461 votes
8
— Great
74%
Thirteen Days
1,316 votes
8
— Great
74%
Shooter
9,690 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,208 votes
8
— Great
74%
Fracture
4,843 votes
8
— Great
74%
127 Hours
10,850 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,279 votes
8
— Great
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,875 votes
8
— Great
72%
Nocturnal Animals
14,644 votes
8
— Great
71%
Super 8
11,520 votes
8
— Great
71%
Triangle
4,892 votes
8
— Great
71%
Side Effects
4,855 votes
8
— Great
71%
American Hustle
12,985 votes
8
— Great
70%
Hard Eight
962 votes
8
— Great
70%
Horrible Bosses
12,559 votes
8
— Great
70%
Get Shorty
2,035 votes
8
— Great
70%
Cop Land
2,266 votes
8
— Great
69%
The Whole Truth
3,749 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup