trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
João Coelho
VIP
3
8
followers
Portugal
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Up
38,947 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,976 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,590 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,602 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,245 votes
7
— Good
79%
Her
23,209 votes
7
— Good
63%
The Mummy
25,289 votes
7
— Good
68%
Tomb Raider
20,570 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,811 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,466 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 4
16,476 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,891 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,735 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,690 votes
7
— Good
73%
Ralph Breaks the Internet
15,718 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,257 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,487 votes
7
— Good
71%
Why Him?
15,263 votes
7
— Good
68%
Men in Black II
15,401 votes
7
— Good
75%
The Founder
14,448 votes
7
— Good
64%
Geostorm
14,035 votes
7
— Good
71%
Nerve
12,666 votes
7
— Good
69%
Olympus Has Fallen
12,141 votes
7
— Good
62%
The Circle
11,420 votes
7
— Good
65%
The Dictator
10,975 votes
7
— Good
71%
CHiPS
10,402 votes
7
— Good
70%
Insidious
10,400 votes
7
— Good
71%
Everest
10,094 votes
7
— Good
64%
Click
10,487 votes
7
— Good
71%
RED 2
9,864 votes
7
— Good
65%
Murder Mystery
9,467 votes
7
— Good
65%
Hansel & Gretel: Witch Hunters
9,319 votes
7
— Good
68%
Steve Jobs
8,696 votes
7
— Good
62%
R.I.P.D.
8,933 votes
7
— Good
62%
The Emoji Movie
8,925 votes
7
— Good
70%
The Mechanic
7,407 votes
7
— Good
67%
Johnny English Strikes Again
7,009 votes
7
— Good
69%
I Am Mother
6,832 votes
7
— Good
66%
Monsters vs Aliens
6,948 votes
7
— Good
66%
Johnny English
6,111 votes
7
— Good
70%
Demolition
5,222 votes
7
— Good
69%
Overboard
4,340 votes
7
— Good
75%
The Upside
3,821 votes
7
— Good
69%
Better Watch Out
3,067 votes
7
— Good
79%
I, Daniel Blake
2,698 votes
7
— Good
70%
Bottoms
2,289 votes
7
— Good
74%
A Single Man
2,039 votes
7
— Good
73%
Brain on Fire
1,813 votes
7
— Good
67%
Wakefield
1,309 votes
7
— Good
61%
Just Getting Started
1,296 votes
7
— Good
62%
Billionaire Boys Club
1,268 votes
7
— Good
63%
The Queen's Corgi
1,049 votes
7
— Good
61%
Snow Dogs
978 votes
7
— Good
72%
North Country
716 votes
7
— Good
60%
I Am Michael
359 votes
7
— Good
68%
Miss Stevens
295 votes
7
— Good
67%
The Pass
258 votes
7
— Good
65%
American Fable
255 votes
7
— Good
66%
The Division: Agent Origins
226 votes
7
— Good
60%
Bad Kids of Crestview Academy
239 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup