trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jordan
1
follower
Devon, UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
147
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
89%
Game of Thrones
131,143 votes
10
— Totally Ninja!
92%
Breaking Bad
97,270 votes
9
— Superb
79%
The Big Bang Theory
61,006 votes
4
— Poor
85%
Stranger Things
52,912 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
47,146 votes
10
— Totally Ninja!
81%
How I Met Your Mother
41,470 votes
8
— Great
85%
Friends
41,360 votes
8
— Great
84%
Dexter
39,025 votes
5
— Meh
81%
Lost
32,722 votes
8
— Great
75%
Arrow
31,952 votes
4
— Poor
88%
Rick and Morty
29,403 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Westworld
25,828 votes
9
— Superb
83%
Supernatural
24,910 votes
4
— Poor
82%
Homeland
24,461 votes
7
— Good
84%
House of Cards
24,230 votes
9
— Superb
86%
Fringe
23,392 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Orange Is the New Black
22,963 votes
9
— Superb
77%
The 100
20,094 votes
7
— Good
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,071 votes
8
— Great
86%
Futurama
19,573 votes
9
— Superb
78%
Family Guy
18,851 votes
5
— Meh
91%
Avatar: The Last Airbender
18,686 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Doctor Who
18,672 votes
8
— Great
85%
Parks and Recreation
17,434 votes
9
— Superb
84%
Person of Interest
16,117 votes
2
— Terrible
87%
Death Note
15,745 votes
9
— Superb
77%
Gotham
15,206 votes
5
— Meh
84%
Hannibal
15,070 votes
9
— Superb
76%
Once Upon a Time
14,870 votes
4
— Poor
77%
Marvel's Jessica Jones
14,857 votes
9
— Superb
87%
Attack on Titan
14,253 votes
7
— Good
74%
Heroes
13,712 votes
7
— Good
84%
Scrubs
13,372 votes
8
— Great
86%
The IT Crowd
13,087 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Under the Dome
12,685 votes
6
— Fair
84%
Arrested Development
12,587 votes
9
— Superb
82%
Chuck
12,386 votes
6
— Fair
70%
Two and a Half Men
12,342 votes
5
— Meh
83%
Orphan Black
12,321 votes
8
— Great
85%
The X-Files
12,122 votes
8
— Great
85%
Archer
11,460 votes
8
— Great
85%
Mad Men
11,303 votes
7
— Good
82%
24
11,229 votes
5
— Meh
79%
Bones
9,828 votes
9
— Superb
82%
The Legend of Korra
9,371 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Criminal Minds
9,221 votes
6
— Fair
74%
Falling Skies
9,096 votes
5
— Meh
76%
American Dad!
8,342 votes
7
— Good
90%
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
8,339 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Smallville
8,172 votes
3
— Bad
79%
Misfits
8,057 votes
7
— Good
80%
NCIS
7,721 votes
6
— Fair
83%
Luther
7,665 votes
7
— Good
82%
30 Rock
7,642 votes
8
— Great
68%
Revolution
7,632 votes
3
— Bad
81%
Bob's Burgers
7,314 votes
9
— Superb
86%
Top Gear
7,229 votes
9
— Superb
81%
Malcolm in the Middle
6,080 votes
7
— Good
82%
Broadchurch
5,897 votes
8
— Great
69%
Terra Nova
5,461 votes
3
— Bad
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup