trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
joshparr
VIP
7
3
followers
Parks Unknown
38
joshparr
is watching
Taskmaster
3x03
"Little Polythene Grief Cave"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
319
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
81%
The Avengers
65,220 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,797 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,643 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,131 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,972 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,403 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
40,997 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,230 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,135 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Thor
39,294 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,763 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,752 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,229 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
32,493 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,520 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,086 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,206 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,180 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,651 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,436 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,098 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,611 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ted
22,312 votes
10
— Totally Ninja!
75%
X-Men
21,978 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Looper
21,732 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,358 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,345 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,916 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,373 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,190 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,885 votes
10
— Totally Ninja!
77%
District 9
19,812 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,576 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,365 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Godzilla
19,265 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Snowpiercer
19,054 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Silver Linings Playbook
17,964 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,882 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Cabin in the Woods
15,631 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,466 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Argo
15,145 votes
10
— Totally Ninja!
65%
This Is the End
14,560 votes
10
— Totally Ninja!
80%
About Time
14,454 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,363 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
14,055 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,777 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,662 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,356 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Dredd
13,058 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Terminal
12,625 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Horrible Bosses
12,501 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Tropic Thunder
12,474 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Bad Boys
11,906 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,461 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The World's End
11,457 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,450 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Hellboy
11,391 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gremlins
11,125 votes
10
— Totally Ninja!
74%
127 Hours
10,785 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Black Hawk Down
10,541 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup