trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Juan P Marse
1
follower
Santa Fe
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
309
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Godfather
28,449 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,526 votes
7
— Good
85%
Saving Private Ryan
26,340 votes
7
— Good
84%
American History X
20,235 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
24,783 votes
7
— Good
84%
Alien
27,302 votes
7
— Good
84%
Night and Fog
431 votes
7
— Good
83%
Memento
25,896 votes
7
— Good
82%
Casablanca
7,429 votes
7
— Good
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,492 votes
7
— Good
82%
Apocalypse Now
10,782 votes
7
— Good
82%
Pink Floyd: The Wall
2,239 votes
7
— Good
81%
Heat
13,504 votes
7
— Good
81%
Sunset Boulevard
2,775 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,704 votes
7
— Good
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,352 votes
7
— Good
81%
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
842 votes
7
— Good
81%
Life of Brian
10,247 votes
7
— Good
81%
A Grin Without a Cat
15 votes
7
— Good
81%
The Pursuit of Happyness
12,749 votes
7
— Good
81%
Ghost in the Shell
7,918 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,431 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,452 votes
7
— Good
79%
Vincent
765 votes
7
— Good
79%
Donnie Darko
19,967 votes
7
— Good
79%
The 400 Blows
1,801 votes
7
— Good
79%
Nights of Cabiria
616 votes
7
— Good
79%
Big Fish
9,309 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,855 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,434 votes
7
— Good
79%
Dog Day Afternoon
3,773 votes
7
— Good
79%
La Notte
344 votes
7
— Good
78%
Amores Perros
2,931 votes
7
— Good
78%
8½
1,563 votes
7
— Good
78%
Almost Famous
5,633 votes
7
— Good
78%
Brazil
4,477 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,485 votes
7
— Good
78%
Cléo from 5 to 7
571 votes
7
— Good
77%
Z
430 votes
7
— Good
77%
Batman: Mask of the Phantasm
2,318 votes
7
— Good
77%
Interstate 60
840 votes
7
— Good
77%
The Fire Within
157 votes
7
— Good
77%
La Strada
723 votes
7
— Good
77%
Day for Night
393 votes
7
— Good
77%
Enter the Dragon
3,245 votes
7
— Good
77%
Hiroshima Mon Amour
584 votes
7
— Good
77%
Donnie Brasco
5,193 votes
7
— Good
77%
La Dolce Vita
1,108 votes
7
— Good
77%
The Meaning of Life
3,583 votes
7
— Good
77%
Boogie Nights
4,825 votes
7
— Good
77%
The Hedgehog
233 votes
7
— Good
77%
WarGames
4,871 votes
7
— Good
77%
And Now for Something Completely Different
967 votes
7
— Good
77%
Annie Hall
3,968 votes
7
— Good
77%
Total Recall
11,827 votes
7
— Good
77%
Manhattan
1,982 votes
7
— Good
77%
Sans Soleil
219 votes
7
— Good
77%
Lovers of the Arctic Circle
264 votes
7
— Good
76%
Anita
16 votes
7
— Good
76%
Blow
5,398 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup