trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Justine
3
followers
Omicron Persei 8
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
100
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,106 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,669 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,732 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,500 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,229 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,382 votes
3
— Bad
81%
Monsters, Inc.
35,718 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,413 votes
6
— Fair
70%
Prometheus
24,170 votes
5
— Meh
85%
The Intouchables
19,547 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,251 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
19,936 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,251 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,110 votes
6
— Fair
73%
Madagascar
16,797 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
16,527 votes
4
— Poor
82%
Amélie
14,500 votes
8
— Great
78%
Edward Scissorhands
14,680 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,458 votes
9
— Superb
72%
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
14,170 votes
7
— Good
88%
12 Angry Men
12,422 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,438 votes
9
— Superb
74%
The Devil Wears Prada
13,074 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,541 votes
8
— Great
74%
Kung Fu Panda 2
12,658 votes
7
— Good
81%
The Help
10,329 votes
8
— Great
79%
Rain Man
10,161 votes
7
— Good
76%
The Jungle Book
10,226 votes
8
— Great
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,739 votes
9
— Superb
72%
Snow White and the Seven Dwarfs
9,594 votes
7
— Good
73%
Cinderella
9,433 votes
7
— Good
73%
Grease
9,314 votes
9
— Superb
70%
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
9,308 votes
6
— Fair
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,629 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,508 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,126 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Mamma Mia!
8,397 votes
7
— Good
75%
Dirty Dancing
8,071 votes
9
— Superb
82%
Rear Window
7,367 votes
9
— Superb
74%
Notting Hill
7,184 votes
8
— Great
72%
Sleeping Beauty
7,088 votes
8
— Great
71%
Orphan
7,050 votes
8
— Great
79%
Ponyo
6,627 votes
9
— Superb
80%
Vertigo
6,408 votes
9
— Superb
80%
The Sound of Music
5,947 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Mars Attacks!
6,444 votes
8
— Great
70%
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
5,931 votes
7
— Good
81%
North by Northwest
4,758 votes
8
— Great
76%
Erin Brockovich
4,666 votes
7
— Good
78%
The Secret World of Arrietty
4,442 votes
8
— Great
77%
Breakfast at Tiffany's
4,441 votes
8
— Great
76%
The Artist
4,066 votes
8
— Great
78%
Ben-Hur
3,757 votes
8
— Great
67%
Nymphomaniac: Vol. I
4,067 votes
8
— Great
77%
Billy Elliot
3,448 votes
8
— Great
67%
Adventureland
3,650 votes
6
— Fair
65%
Nymphomaniac: Vol. II
3,318 votes
8
— Great
80%
Dial M for Murder
2,904 votes
9
— Superb
82%
Wolf Children
2,763 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ray
2,727 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup