trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
JustDuggan
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
127
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,893 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,646 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,930 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,718 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,807 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,247 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,132 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,650 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,975 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,876 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,687 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,619 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,951 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,698 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,269 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,779 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,068 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,474 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,656 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
36,005 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,329 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,704 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,151 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,359 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,324 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,236 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,391 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,345 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,958 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,425 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,394 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,236 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,844 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Toy Story 2
25,351 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,355 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,988 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
23,025 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,905 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,741 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,409 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,317 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,483 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,472 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,536 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,491 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Drive
19,693 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,484 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Zodiac
16,239 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,798 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,750 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,836 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Hell or High Water
14,399 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
14,062 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Heat
13,537 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Children of Men
13,763 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,434 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Simpsons Movie
13,427 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,717 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,518 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,864 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup