trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
kumaraditya.in
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
233
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
72,155 votes
7
— Good
86%
Inception
71,506 votes
6
— Fair
78%
Avatar
59,853 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,812 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,019 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,606 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,711 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,652 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,435 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,970 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,451 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,399 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,780 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,526 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,778 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,622 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,031 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,023 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,833 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,750 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,121 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,030 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,509 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,800 votes
6
— Fair
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,097 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,605 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,494 votes
5
— Meh
83%
Hacksaw Ridge
30,585 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,652 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,150 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,321 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,752 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dunkirk
30,330 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,171 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,378 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,202 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Maze Runner
27,891 votes
5
— Meh
81%
Catch Me If You Can
26,177 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,863 votes
4
— Poor
83%
Memento
25,765 votes
5
— Meh
83%
The Departed
25,233 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,678 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,867 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,709 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,266 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,048 votes
6
— Fair
76%
300
25,048 votes
6
— Fair
72%
Tenet
25,456 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,732 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,562 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,883 votes
6
— Fair
72%
The Fate of the Furious
24,718 votes
8
— Great
75%
Sicario
23,827 votes
8
— Great
79%
Her
23,073 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Mummy
25,240 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,908 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,309 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,561 votes
7
— Good
83%
Good Will Hunting
21,235 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,193 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup