trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sebastian Billmann
VIP
10
3
followers
Osnabrück, Germany
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
106
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Godfather
28,439 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,542 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,485 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,390 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,334 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,859 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,669 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,598 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,295 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,246 votes
9
— Superb
83%
Moon Conspiracy
40 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,925 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,032 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,361 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,631 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,195 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,096 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,106 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,463 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,739 votes
9
— Superb
81%
Oppenheimer
21,307 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,932 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,274 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
24,566 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,713 votes
9
— Superb
80%
Nimona
3,347 votes
9
— Superb
80%
There Will Be Blood
9,846 votes
9
— Superb
80%
The King's Speech
12,827 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,488 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,638 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,964 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,485 votes
9
— Superb
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,627 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,112 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,114 votes
9
— Superb
79%
Kung Fu Hustle
5,279 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,728 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,906 votes
9
— Superb
78%
Misery
6,017 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,118 votes
9
— Superb
78%
Black Hawk Down
10,586 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,454 votes
9
— Superb
77%
The Last Samurai
11,274 votes
9
— Superb
77%
Sin City
15,271 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,632 votes
9
— Superb
77%
Mystic River
7,799 votes
9
— Superb
77%
The Snowman
894 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,021 votes
9
— Superb
77%
Lord of War
9,723 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,241 votes
9
— Superb
76%
The Raid
7,343 votes
9
— Superb
76%
New World
764 votes
9
— Superb
76%
A Quiet Place
28,385 votes
9
— Superb
76%
28 Days Later
14,127 votes
9
— Superb
76%
Furiosa: A Mad Max Saga
3,333 votes
9
— Superb
76%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,375 votes
9
— Superb
75%
Superbad
14,792 votes
9
— Superb
75%
Guillermo del Toro's Pinocchio
4,316 votes
9
— Superb
75%
Perfume: The Story of a Murderer
5,917 votes
9
— Superb
75%
The Matrix Reloaded
26,242 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup