trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
LeftHandedGuitarist
68
followers
Guildford, Surrey, UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
149
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,478 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,349 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,267 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,600 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,774 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,415 votes
5
— Meh
78%
Avatar
59,925 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,883 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,859 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,610 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,363 votes
6
— Fair
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,729 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,093 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,652 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,700 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,090 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,517 votes
5
— Meh
79%
Mad Max: Fury Road
46,111 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,028 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,507 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,016 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,178 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,761 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,436 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,017 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,512 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,057 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,686 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,385 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,028 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,836 votes
6
— Fair
82%
Up
38,814 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,597 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,023 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,176 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,274 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,339 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,902 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,561 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,486 votes
7
— Good
72%
Thor
39,333 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,505 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,680 votes
9
— Superb
81%
Monsters, Inc.
35,978 votes
5
— Meh
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,060 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,985 votes
4
— Poor
80%
Big Hero 6
34,296 votes
6
— Fair
84%
Return of the Jedi
33,176 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,781 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,822 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,663 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,648 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,522 votes
6
— Fair
76%
Spider-Man: Far From Home
33,177 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,445 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,586 votes
6
— Fair
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,716 votes
6
— Fair
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,776 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,362 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,740 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup