trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Luís Holy
18
followers
Brazil
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
347
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
88%
The Dark Knight
74,474 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
12,518 votes
8
— Great
86%
Inception
71,474 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,950 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,200 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,509 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,801 votes
8
— Great
84%
Alien
27,142 votes
8
— Great
83%
Memento
25,750 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,084 votes
8
— Great
83%
Psycho
11,452 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,429 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,460 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,426 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,483 votes
8
— Great
82%
Come and See
1,843 votes
8
— Great
82%
The Handmaiden
6,035 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,749 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,837 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,160 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,310 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,754 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
14,772 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,993 votes
8
— Great
81%
North by Northwest
4,808 votes
8
— Great
80%
American Beauty
18,867 votes
8
— Great
80%
Dial M for Murder
2,934 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,602 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,066 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,033 votes
8
— Great
80%
Vertigo
6,471 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,737 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,588 votes
8
— Great
80%
Persona
1,943 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,679 votes
8
— Great
79%
Memories of Murder
5,020 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,559 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,444 votes
8
— Great
79%
The Elephant Man
3,335 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,058 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,380 votes
8
— Great
79%
Gattaca
10,807 votes
8
— Great
79%
Citizen Kane
6,116 votes
8
— Great
79%
Network
2,426 votes
8
— Great
79%
All the President's Men
2,654 votes
8
— Great
79%
Chinatown
4,791 votes
8
— Great
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,699 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,488 votes
8
— Great
78%
Fever Mounts at El Pao
17 votes
8
— Great
78%
Children of Men
13,652 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,461 votes
8
— Great
78%
The Theory of Everything
14,900 votes
8
— Great
78%
The Celebration
982 votes
8
— Great
78%
Lilya 4-ever
692 votes
8
— Great
78%
Rebecca
2,012 votes
8
— Great
78%
Charade
1,545 votes
8
— Great
78%
The Straight Story
1,445 votes
8
— Great
78%
The Chaser
1,733 votes
8
— Great
78%
Witchhammer
49 votes
8
— Great
78%
The Exterminating Angel
552 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup