trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lunaivy
VIP
4
13
followers
Coventry, United Kingdom
36
Lunaivy
is watching
The Stranger
1x01
"Episode 1"
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
126
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
1,252 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon 2
19,093 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,525 votes
7
— Good
77%
Dogville
2,380 votes
7
— Good
76%
Abominable
4,736 votes
7
— Good
75%
Shot Caller
7,117 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,215 votes
7
— Good
75%
Legends of the Fall
2,935 votes
7
— Good
75%
Crash
6,032 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,569 votes
7
— Good
75%
Love Me If You Dare
1,174 votes
7
— Good
75%
Halloween
8,955 votes
7
— Good
74%
Richard Jewell
4,738 votes
7
— Good
73%
Coming to America
7,933 votes
7
— Good
73%
Dawn of the Dead
6,806 votes
7
— Good
72%
Take Shelter
2,954 votes
7
— Good
72%
The Hitcher
1,077 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,316 votes
7
— Good
71%
Tully
3,475 votes
7
— Good
71%
Odd Thomas
2,488 votes
7
— Good
70%
Coma
504 votes
7
— Good
70%
DC League of Super-Pets
3,310 votes
7
— Good
70%
The Ice Storm
760 votes
7
— Good
70%
Contagion
12,718 votes
7
— Good
70%
I See You
3,082 votes
7
— Good
70%
Lover, Stalker, Killer
660 votes
7
— Good
70%
Black Widow
24,003 votes
7
— Good
70%
I Am Mother
6,826 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,848 votes
7
— Good
69%
The Stanford Prison Experiment
2,128 votes
7
— Good
69%
Profile
303 votes
7
— Good
69%
Fresh
3,554 votes
7
— Good
69%
Superman: Red Son
2,028 votes
7
— Good
69%
The Interview
174 votes
7
— Good
69%
Abigail
3,498 votes
7
— Good
68%
The Killing of a Sacred Deer
6,215 votes
7
— Good
68%
The Reading
242 votes
7
— Good
68%
Enemy
7,644 votes
7
— Good
68%
Here Come the Co-eds
33 votes
7
— Good
68%
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon
754 votes
7
— Good
68%
8MM
2,967 votes
7
— Good
68%
Thoroughbreds
2,361 votes
7
— Good
68%
Second Act
2,476 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,106 votes
7
— Good
67%
Awake
2,021 votes
7
— Good
67%
Bibliothèque Pascal
27 votes
7
— Good
67%
No Mercy, No Remorse
19 votes
7
— Good
67%
The Medium
703 votes
7
— Good
67%
The Uninvited
1,892 votes
7
— Good
66%
Level 16
1,264 votes
7
— Good
66%
Rumble
963 votes
7
— Good
66%
A Haunting in Venice
6,094 votes
7
— Good
66%
House of Gucci
6,030 votes
7
— Good
66%
13 Sins
1,886 votes
7
— Good
66%
The Perfection
2,468 votes
7
— Good
66%
Haunt
2,285 votes
7
— Good
66%
Scary Stories to Tell in the Dark
5,482 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,257 votes
7
— Good
66%
Dream Scenario
3,049 votes
7
— Good
66%
Girl in the Box
155 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup