trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Erich Foster
0
followers
Pittsburgh, PA
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
776
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
91%
The Shawshank Redemption
42,581 votes
7
— Good
88%
The Godfather
28,435 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,765 votes
5
— Meh
88%
Schindler's List
20,986 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,548 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,510 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,500 votes
6
— Fair
86%
Life Is Beautiful
11,087 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,989 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,466 votes
7
— Good
86%
Inception
71,737 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,142 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,158 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,386 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,329 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,615 votes
7
— Good
85%
Gladiator
32,644 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,363 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,852 votes
8
— Great
84%
American History X
20,227 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,771 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,599 votes
6
— Fair
84%
The Usual Suspects
18,669 votes
8
— Great
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,821 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,577 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,595 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,289 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,292 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,250 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,352 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,879 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,331 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,178 votes
7
— Good
83%
Aliens
20,200 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,471 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
36,919 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,258 votes
6
— Fair
82%
Deadpool
108,656 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,579 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,029 votes
7
— Good
82%
Full Metal Jacket
15,524 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,632 votes
6
— Fair
82%
The Princess Bride
12,012 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,450 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,273 votes
7
— Good
82%
Paperman
2,829 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,360 votes
7
— Good
82%
Up
38,892 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,631 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,210 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,650 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,545 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,487 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
10,779 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,670 votes
8
— Great
82%
Pink Floyd: The Wall
2,239 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,835 votes
7
— Good
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup