trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mary
VIP
19
followers
Seoul
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,908
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
30
31
32
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,919 votes
10
— Totally Ninja!
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,903 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,518 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,045 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,396 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,704 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,667 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,938 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,475 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,750 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,420 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,938 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,896 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,935 votes
6
— Fair
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,123 votes
7
— Good
86%
Inception
71,658 votes
10
— Totally Ninja!
86%
David Attenborough: A Life on Our Planet
1,407 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,070 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,495 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,231 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,364 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,327 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,277 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,938 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,321 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,590 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,799 votes
6
— Fair
85%
Moving Art: Oceans
12 votes
7
— Good
84%
American History X
20,190 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,048 votes
7
— Good
84%
Howl's Moving Castle
14,625 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,363 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,545 votes
8
— Great
84%
Harry & Snowman
47 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,773 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,731 votes
7
— Good
84%
Coco
31,585 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,281 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,205 votes
6
— Fair
83%
Chasing Coral
350 votes
8
— Great
83%
Hamilton
4,476 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Klaus
7,612 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,298 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,431 votes
6
— Fair
83%
Scarface
16,214 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
30,630 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,139 votes
7
— Good
83%
Hidden Figures
23,164 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,138 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,401 votes
8
— Great
82%
My Neighbor Totoro
13,237 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,861 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,220 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,550 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,536 votes
6
— Fair
82%
In a Heartbeat
794 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,585 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,993 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,326 votes
8
— Great
1
2
3
30
31
32
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup