trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Madanaka
19
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
130
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,794 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,318 votes
7
— Good
77%
Arrival
56,691 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,502 votes
6
— Fair
86%
Forrest Gump
44,204 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,277 votes
2
— Terrible
73%
Passengers
42,225 votes
6
— Fair
77%
Get Out
41,155 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,796 votes
6
— Fair
71%
X-Men: Apocalypse
37,070 votes
3
— Bad
85%
Parasite
34,065 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,833 votes
3
— Bad
80%
Gone Girl
32,776 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,833 votes
4
— Poor
77%
Ex Machina
30,777 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,736 votes
7
— Good
84%
Alien
27,331 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,214 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,289 votes
2
— Terrible
71%
The Boss Baby
25,229 votes
4
— Poor
77%
La La Land
24,824 votes
7
— Good
80%
The Grand Budapest Hotel
24,600 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,580 votes
6
— Fair
83%
Hidden Figures
23,211 votes
8
— Great
79%
Her
23,208 votes
8
— Great
73%
Looper
21,811 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,511 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,304 votes
6
— Fair
83%
Aliens
20,230 votes
6
— Fair
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,475 votes
6
— Fair
83%
Green Book
19,202 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,138 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,875 votes
8
— Great
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,717 votes
6
— Fair
75%
The Lego Batman Movie
17,659 votes
6
— Fair
72%
Game Night
17,330 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,205 votes
7
— Good
80%
The Nightmare Before Christmas
17,065 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,226 votes
7
— Good
72%
The Cabin in the Woods
15,702 votes
7
— Good
72%
The Mask
15,487 votes
5
— Meh
80%
Fargo
14,656 votes
7
— Good
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,435 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,248 votes
7
— Good
76%
28 Days Later
14,156 votes
6
— Fair
76%
BlacKkKlansman
13,926 votes
6
— Fair
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,545 votes
7
— Good
83%
Oldboy
13,484 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,070 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,029 votes
8
— Great
76%
Onward
11,842 votes
7
— Good
71%
The World's End
11,507 votes
3
— Bad
70%
The Autopsy of Jane Doe
11,400 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,865 votes
7
— Good
77%
Searching
10,420 votes
6
— Fair
68%
The Lobster
10,274 votes
8
— Great
77%
In Bruges
10,128 votes
6
— Fair
80%
Office Space
9,940 votes
7
— Good
73%
The Adventures of Tintin
9,598 votes
7
— Good
71%
Liar Liar
9,093 votes
5
— Meh
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup