trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
maha
VIP
8
15
followers
Berlin, Berlin DE
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
206
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
72,184 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,345 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,462 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,982 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,015 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,795 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,696 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,036 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,639 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
36,968 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,618 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,500 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,549 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,147 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,018 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
31,423 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,618 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,720 votes
7
— Good
74%
It
29,056 votes
7
— Good
84%
Alien
27,179 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,462 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,252 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,498 votes
7
— Good
82%
Top Gun: Maverick
24,889 votes
7
— Good
70%
Minions
24,412 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
20,918 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,310 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,349 votes
7
— Good
81%
Oppenheimer
20,991 votes
7
— Good
75%
The Social Network
21,632 votes
7
— Good
73%
Looper
21,736 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,650 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,932 votes
7
— Good
77%
Sully
20,376 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,698 votes
7
— Good
80%
American Beauty
18,876 votes
7
— Good
76%
Nobody
19,238 votes
7
— Good
77%
Nightcrawler
18,724 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,595 votes
7
— Good
74%
Bullet Train
18,076 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,390 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,256 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,281 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
16,867 votes
7
— Good
73%
American Made
15,849 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,193 votes
7
— Good
82%
Amélie
14,593 votes
7
— Good
78%
Slumdog Millionaire
14,500 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,706 votes
7
— Good
78%
Jaws
13,960 votes
7
— Good
75%
Predestination
14,174 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,665 votes
7
— Good
64%
Men in Black: International
14,654 votes
7
— Good
80%
The King's Speech
12,796 votes
7
— Good
82%
Dead Poets Society
12,401 votes
7
— Good
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,480 votes
7
— Good
79%
Rocky
11,879 votes
7
— Good
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,668 votes
7
— Good
67%
Nope
12,270 votes
7
— Good
79%
The Game
11,068 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup