Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Maoam135
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
133
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
112,187 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,803 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
50,997 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,246 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,281 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
47,873 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
45,287 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,679 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,979 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
43,757 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
45,893 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,985 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,924 votes
9
— Superb
79%
Dune
38,261 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,777 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
37,247 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,223 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,646 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
34,424 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
33,486 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,900 votes
9
— Superb
74%
Split
33,111 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
31,150 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
29,428 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,326 votes
9
— Superb
75%
Dunkirk
30,906 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,396 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,462 votes
9
— Superb
74%
It
29,638 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,980 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,546 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,042 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,963 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,683 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
25,482 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
24,712 votes
9
— Superb
81%
1917
25,427 votes
9
— Superb
80%
The Grand Budapest Hotel
25,091 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,940 votes
9
— Superb
79%
Her
23,704 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
21,494 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,965 votes
9
— Superb
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,179 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,080 votes
9
— Superb
73%
The Shape of Water
22,632 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,649 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,838 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,000 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,385 votes
9
— Superb
75%
Shrek 2
20,978 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,275 votes
9
— Superb
76%
Limitless
20,601 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,573 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
19,067 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,983 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
19,677 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
19,278 votes
9
— Superb
76%
American Psycho
19,216 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,433 votes
9
— Superb
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,982 votes
9
— Superb
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch