trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
mara
5
followers
Germany
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
526
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
82%
Deadpool
108,893 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,646 votes
8
— Great
86%
Inception
71,907 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,350 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,650 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,357 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,681 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,826 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,265 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,015 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,362 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,704 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,776 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,749 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,856 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,107 votes
6
— Fair
72%
Aquaman
31,610 votes
2
— Terrible
66%
Justice League
31,658 votes
6
— Fair
80%
Blade Runner
27,236 votes
5
— Meh
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,503 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Batman
26,410 votes
6
— Fair
75%
Star Trek Beyond
26,554 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,236 votes
5
— Meh
84%
Léon: The Professional
24,832 votes
4
— Poor
86%
Spirited Away
24,032 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Ghost in the Shell
26,588 votes
4
— Poor
77%
La La Land
24,845 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,245 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,385 votes
8
— Great
79%
Her
23,226 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,366 votes
6
— Fair
79%
Everything Everywhere All at Once
22,948 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Hitman's Bodyguard
23,595 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Black Widow
24,045 votes
6
— Fair
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,598 votes
6
— Fair
80%
Oppenheimer
21,502 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,398 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Nice Guys
22,263 votes
8
— Great
75%
Shrek 2
20,547 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Suicide Squad
20,492 votes
9
— Superb
68%
Annihilation
21,094 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,404 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,896 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,948 votes
8
— Great
68%
The Great Wall
19,744 votes
4
— Poor
69%
Barbie
19,400 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,542 votes
8
— Great
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
18,059 votes
8
— Great
80%
Soul
17,743 votes
6
— Fair
74%
Bullet Train
18,306 votes
9
— Superb
76%
Silver Linings Playbook
18,038 votes
7
— Good
71%
Atomic Blonde
18,477 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,204 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Room
15,896 votes
5
— Meh
73%
The Equalizer 2
16,511 votes
6
— Fair
74%
The Conjuring 2
16,340 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Ocean's Eight
16,917 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,275 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,348 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Venom: Let There Be Carnage
17,101 votes
4
— Poor
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup