Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Jake McCartney
VIP
2
5
Followers
18
Following
Snellville, Georgia
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
825
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,308 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
77,027 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,321 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,503 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,845 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,813 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,356 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Wild Robot
369 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
45,474 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,297 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,559 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,457 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,096 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,803 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
15,239 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,887 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,302 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
41,733 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,478 votes
9
— Superb
84%
It's a Wonderful Life
7,453 votes
8
— Great
84%
Coco
32,492 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
28,900 votes
8
— Great
84%
Piper
3,009 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,962 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hamilton
4,668 votes
6
— Fair
83%
Good Will Hunting
22,076 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,823 votes
8
— Great
83%
Street Gang: How We Got to Sesame Street
116 votes
8
— Great
83%
Won't You Be My Neighbor?
1,506 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,759 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,418 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,577 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,771 votes
9
— Superb
82%
My Neighbor Totoro
13,715 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,615 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,883 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
37,459 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
33,554 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Dead Poets Society
12,900 votes
7
— Good
82%
The Princess Bride
12,319 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,740 votes
8
— Great
82%
Paperman
2,866 votes
7
— Good
82%
Up
39,849 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,799 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,890 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,109 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
29,573 votes
9
— Superb
82%
Wolfwalkers
2,448 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,478 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,883 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,937 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Iron Giant
9,046 votes
9
— Superb
81%
Once Upon a Studio
745 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
24,673 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,185 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,258 votes
7
— Good
81%
The Avengers
66,942 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,803 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,343 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Togo
3,743 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch